Warning: Creating default object from empty value in /home/rentii/domains/goodcontent.ir/public_html/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
3 عادت که باید برای رسیدن به موفقیت کنار بگذارید - محتوای خوب

این طبیعت انسان است که وقتی به موفقیت مدنظر خود نمی‌رسد، تقصیر را گردن چیزی یا کسی بندازد:
 
فرصت خوبی نبود.
زمان مناسبی نبود.
کسی یا چیزی سد راهم شد.
روز بدشانسی من بود.

 

اغلب اوقات ما جلوی موفقیت خود را می‌گیریم. این به معنی سرزنش یا قضاوت کردن شما نیست، بلکه موضوعی ساده است. می‌توانید شانس موفق شدن خود را با نگاه به اعمال خویش بالا ببرید؛ کافیست از خود بپرسید آیا کاری که در حال انجام آن هستم به ضرر من است یا اعتماد به نفسم را در مسیر موفقیت افزایش می‌دهد؟
 
در اینجا به ۳ عادت مضر اشاره می‌کنیم که دیگران حتی قادر به دیدن آنها نیستند، و اگر این عادات را کنار نگذارید، جلوی موفقیت‌تان را گرفته‌اید.
 

۱- عدم اطمینان به خود

هر زن، مرد یا خردسال موفقی، توانایی بالایی در رویاپردازی دارد. آنها بصورت مستمر در حال تصور آینده‌ی خود هستند و اینکه آینده‌شان به چه شکل خواهد بود؛ آنها به سختی در مسیر رویا و هدف خویش که منجر به آینده‌ی مورد تصورشان است، زحمت می‌کشند. اما اگر به خود اعتقاد نداشته باشید، براحتی قادر نخواهید بود آینده‌ی مورد نظرتان را ببینید – این عملی است که نیازمند خودتاییدی و اعتماد به خویشتن در زمان حال می‌باشد. اگر امروز اعتماد بنفس کافی نداشته باشید، نمی‌توانید برای فردا آماده شوید. موفقیت در نتیجه‌ی نهایی نیست؛ بلکه در لحظه لحظه‌ی تغییر مسیرهایی‌ست که وقتی به خودتان مطمئن هستید، برای رسیدن به هدفتان انجام می‌دهید. تنها زمانی می‌توانید آینده را واضح و عاقلانه ترسیم کنید که خودتان را بشناسید و بپذیرید.
 

۲- عمل نکردن

حرف زدن کم‌خرج است. گفتن اینکه می‌خواهید فلان کار را انجام دهید راحت می‌باشد، اما عمل کردن قسمت حیاتی ماجراست. اگر به هر دلیلی، هرچند موجه، به حرف‌های خود جامه‌ی عمل نپوشانید، برای رسیدن به موفقیت خرابکاری کرده‌اید. شخصیت انسان در لحظات کوچک زندگی ساخته می‌شوند، لحظاتی که شما به قول‌های خود وفادار مانده و خودتان را مسئول می‌دانید. شکست در عمل به تعهداتی که دارید، در طول زمان روی شخصیت‌تان تاثیر می‌گذارد. همچنین شما را در معرض قضاوت دیگران و حتی شرمساری قرار می‌دهد.
 

۳- عدم صداقت با خود

اگر می‌خواهید فردی موفق باشید، باید با خودتان صادق باشید – روندی که طی چند مرحله انجام می‌گیرد. باید نقاط قوت و ضعف خود را بفهمید. انسان‌ها فقط زمانی از طریق مهارت‌ها، تجارب و استعدادشان رشد می‌کنند که با زندگی صادقانه برخورد کنند. این همان‌جایی است که شخصیت ساخته شده و بذر موفقیت کاشته می‌شود. اصول و اعتقادات زیادی وجود دارند که هرکس می‌تواند داشته باشد، اما مهمترین آنها صداقت شخص با خودش است؛ که پایه‌ای برای بنا نهادن شخصیت کلی و موفقیت می‌باشد. به یاد داشته باشید، حفظ کردن شخصیت انسان، بمراتب از بازیابی آن راحت‌تر است. شما باید کسی باشید که همیشه کار درست را انجام می‌دهد – اول برای خودش و بعد برای دیگران. صداقت و شخصیت برای کامیابی در هر بخش از زندگی ضروری هستند.

 

مخلص کلام: موفقیت از آنِ کسانی‌ست که خودشان را باور دارند، به تعهدات خود عمل می‌کنند و با خود صادق هستند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای خوب | Good Content

ارائه دهنده خدمات بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)، بازاریابی محتوا و تولید محتوا (Content Marketing, Content Writing) و بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) به کسب و کارها و مستقر در کشور ایران است.

شرایط استفاده

کلیه‌ی محتوای این وب‌سایت و همچنین محتوای متعلق به مشتری‌ها، توسط تیم “محتوای خوب” ترجمه یا تالیف میشود، کاملا یکتا بوده و تحت هیچ شرایطی از جای دیگری کپی نمیگردد.
لذا خواهشمندیم در صورت تمایل به استفاده از مطالب رایگان در رسانه خود (سایت، وبلاگ، اپلیکیشن، شبکه‌های اجتماعی، روزنامه، مجله و …)، همراه با ذکر منبع و لینک فعال به GoodContent.ir اقدام فرمایید.
بازنشر مطالب و محتوای غیر رایگان، بدون هماهنگی و عقد قرارداد رسمی، به هر شکل ممنوع بوده و منجر به پیگیری حقوقی و قضایی خواهد بود.
پیشاپیش از حسن درک شما متشکریم.

Copyright © ۲۰۱۶-۲۰۱۹ GoodContent.ir | Full Service Marketing Agency
Email: contact@goodcontent.ir