Warning: Creating default object from empty value in /home/rentii/domains/goodcontent.ir/public_html/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
انگیزشی ترین جمله، تنها 3 کلمه است - محتوای خوب
انگیزشی ترین جمله، تنها ۳ کلمه است

انگیزشی‌ترین نقل قولی که تابحال شنیدم فقط از ۳ کلمه ساخته شده است: تو خواهی مرد! قصد ترساندن شما را ندارم – فقط سعی میکنم واقع بین باشم. شما فقط یکبار زندگی میکنید و یکبار فرصت شاد کردن خودتان را دارید. بجای نشستن و شکایت از اینکه نمیتوانید چیزهایی که دوست دارید را دنبال کنید، کاری در این جهت انجام دهید.

افراد زیادی بجای اینکه روی شادی خودشان تمرکز داشته باشند، روی شادی دیگران تمرکز میکنند. آیا میدانید چرا من از شاد کردن و تشویق به موفقیت دیگران خوشحال میشوم؟ چون من شاد هستم. ممکن است خودخواهانه بنظر برسد اما اولین کسی که باید شاد کنید، خودتان است. (سپس می‌توانید دیگران را شاد کنید.)

از شما می‌خواهم با خودتان روراست باشید و از خویش بپرسید آیا چیزهایی که در حال انجام آن هستید شما در موقعیتی موفقیت آمیز قرار خواهد داد یا خیر. نه تنها در زمینه کاری و تجارت، بلکه در زندگی.زمانیکه شما در زندگی مسرور هستید، متوجه میشوید که مهم این نیست چه مقدار پول درمی‌آورید، مهم اینست که چگونه درآمد کسب می‌کنید.

در دهه‌ی سوم زندگی، من زمان زیادی را با افرادی گذراندم که در دهه دهم زندگی خود بودند.چه آنها را در سفر ملاقات کردم و چه در محیط کاری، از تک تک آنها در مورد زندگیشان پرسیدم. همه آنها با این دو کلمه صحبت خود را آغاز کردند: “ای کاش”. بعضی آرزو کردند ای کاش بیشتر کار میکردند، بعضی گفتند ای کاش زمان بیشتری را با کسانی که دوستشان داشتند صرف میکردند، و بعضی آرزویشان این بود که ای کاش بجای اینکه از والدینشان تبعیت کنند کاری را علاقه داشتند انجام می‌دادند. آنها آرزو کردند و آرزو کردند و آرزو کردند.

اگر فقط بخواهم به یک نکته اشاره کنم که از این افراد مسن آموختم، آن اینست: هیچ زمانی بهتر از همین الان برای عمل کردن نیست.

اگر در دهه ی سوم زندگی خود هستید (بین ۲۰ تا ۳۰ سال) الان لحظه ی ناب شماست. الان وقت آن نیست که سعی کنید عملگرا باشید تا صرفا پولی جمع کرده و کالایی خاص همچون یک ماشین فانتزی بخرید. الان وقت اینست که درک کنید فقط یک پنجره‌ی ۵ ساله برای از دست دادن یا به دست آوردن دارید تا به زندگی ای که دوست دارید داشته باشید حمله‌ور شوید. با دوستان خود به سفر بروید و دنیا را تجربه کنید، یک گروه کاری بسازید تا استعدادهایتان شکوفا شود، یا زمانیکه هنوز ساکن یک آپارتمان اشتراکی هستید شروع به شبکه سازی حداقل با ۸ نفر بکنید. از آنجاییکه بیشتر شما در این سن تعهد خاصی ندارید، بهترین زمان برای امتحان کردن شانس خود و بدست آوردن زندگی ایده آل است.

حتی اگر در دهه‌ی پنجم، ششم، هفتم یا حتی پیرتر هستید، هنوز برای شاد کردن خودتان زمان دارید. اگر با تمام وجود شادی را بخواهید، بدستش خواهید آورد. بجای بازنشسته شدن و رفتن به سرگرمی های روتین سالمندان، شاید زمان آن باشید که تصمیم بگیرید و روی چیزی که به آن عشق میورزید تمرکز کنید. ما امروز در دنیایی زندگی میکنیم که فرصتهای بیشماری در دسترسمان است مخصوصا به مدد اینترنت، که بیشترین امکانات را برای رسیدن به چیزهایی که دوست داریم در اختیار ما می‌گذارد.

مخلص کلام: همه‌ی ما روزی می‌میریم. صرفنظر از سن‌تان، شما هنوز وقت دارید خودتان را خوشحال کنید. ما هیچوقت به این اندازه برای ساختن زندگی مورد علاقه‌مان فرصت در اختیار نداشتیم.

برای نوشتن این مطلب احساس اجبار میکردم چرا که این واکنشی است به چیزهایی که در چند سال اخیر شاهد آن هستم. تمایلی در مردم وجود دارد که فرصتها را می‌سوزانند و فکر میکنند که “بعدا به سراغش خواهند آمد”. مردم طوری زندگی میکنند انگار که زمانشان نامحدود است. همه میدانیم چنین چیزی حقیقت ندارد.

جمله‌ی “تو خواهی مرد” باید هر روز صبح به شما انگیزه دهد تا بیرون بزنید و کارهایی که دوست دارید انجام دهید خواه در زمینه کسب و کار باشد، خواه در زمینه تفریح. بزرگترین سمی که بعنوان انسان دریافت میکنیم، پشیمانی‌ست. پس دست از بهانه گیری بردارید و کاری کنید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای خوب | Good Content

ارائه دهنده خدمات بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)، بازاریابی محتوا و تولید محتوا (Content Marketing, Content Writing) و بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) به کسب و کارها و مستقر در کشور ایران است.

شرایط استفاده

کلیه‌ی محتوای این وب‌سایت و همچنین محتوای متعلق به مشتری‌ها، توسط تیم “محتوای خوب” ترجمه یا تالیف میشود، کاملا یکتا بوده و تحت هیچ شرایطی از جای دیگری کپی نمیگردد.
لذا خواهشمندیم در صورت تمایل به استفاده از مطالب رایگان در رسانه خود (سایت، وبلاگ، اپلیکیشن، شبکه‌های اجتماعی، روزنامه، مجله و …)، همراه با ذکر منبع و لینک فعال به GoodContent.ir اقدام فرمایید.
بازنشر مطالب و محتوای غیر رایگان، بدون هماهنگی و عقد قرارداد رسمی، به هر شکل ممنوع بوده و منجر به پیگیری حقوقی و قضایی خواهد بود.
پیشاپیش از حسن درک شما متشکریم.

Copyright © ۲۰۱۶-۲۰۱۹ GoodContent.ir | Full Service Marketing Agency
Email: contact@goodcontent.ir