Warning: Creating default object from empty value in /home/rentii/domains/goodcontent.ir/public_html/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
چرا باید گرسنه بمانید - محتوای خوب

فرق بین بردن و باختن در اینست که شما چقدر مشتاق هستید. و خواستن چیزی به مقدار زیاد به این معنی نیست که بصورت خودکار از پس بازی بر خواهید آمد. اگر خلاق هستید، اگر صاحب کسب و کار هستید، اگر میخواهید وارد گود شوید و تقدیرتان این باشد که چندین راند داخل بازی بمانید، مهمترین قسمت ماجرا اینست که گرسنه بمانید.
انسان‌هایی که دنیا را تغییر می‌دهند، گرسنه می‌مانند. آنها به کاری که دوست دارند انجام دهند نگاه کرده و چیزی را که می‌خواهند تغییر دهند می‌بینند، و هیچوقت کنار نمی‌کشند، برایش محدودیت قائل نمی‌شوند. آنها هیچوقت راضی نمی‌شوند.

گرسنگی چیزی‌ست که شما را به حرکت وا می‌دارد. گرسنگی چیزی است که شما را برای بیدار شدن در سحرگاه مشتاق می‌کند، چیزیست که به شما قدرت می‌دهد حتی وقتی در راه رسیدن به هدف ضربه‌ای دریافت می‌کنید و حالتان وخیم می‌شود، به ضربه زدن ادامه دهید.
گرسنگی همان چیزی بود که استیو جابز را بعد از اینکه از شرکت خودش یعنی اپل بیرون انداخته شد، مجبور کرد دوباره وارد بازی شود. این همان اشتیاقی است که ایلان ماسک را وادار می‌کند طرح جامعی را ارائه دهد که بعضی آن را جاه‌طلبانه تلقی می‌کنند و بعضی دیگر نام آن را دیوانگی می‌گذارند.

گرسنگی چیزیست که شما را به اسلحه‌ی محرمانه خودتان تبدیل می‌کند. گرسنه ماندن باعث می‌شود شما چیزی را بخواهید که دیگران می‌گویند نمی‌توانی داشته باشی. گرسنگی بهترین دوست و بدترین رییس شماست و اگر به شکل انسان بود از آن مدیرانی می‌شد که از وی متنفر خواهید بود.

گرسنگی شما را به چالش می‌کشد و کار شما را بهتر می‌کند و در عین حال وادارتان می‌کند تصور کنید کارتان صرفنظر از اینکه چقدر خوب انجامش داده‌اید، هنوز بدترین کاری است که تابحال انجام دادید.
از شما می‌خواهم گرسنه بمانید. از شما می‌خواهم همیشه روی شکستن انتظارات، پیش‌بینی‌ها و بهترین رکوردتان تمرکز کنید. این همان جایی‌ست که خلاقیت شکوفا می‌شود. خلاقیت با راکد ماندن بوجود نمی‌آید. اگر راکد باشید، فاسد خواهید شد و هیچوقت رنگ پیشرفت را نخواهید دید.

وقتی به هنرمندانی که مورد تحسین هستند نگاه می‌کنم – اشخاصی همچون کمال الملک، استاد فرشچیان، استاد شهریار، احمد شاملو و…- می‌بینم همگی این اشتیاق را داشته‌اند و باعث شده مرزهای هنر خودشان را رد کرده و آن را تبدیل به چیزی بیشتر از زندگی، زندگی کردن و حتی خودشان کنند. واقعا چه چیز غیر از گرسنگی می‌تواند شخصی همچون محمد علی (کِلِی) را از یک انسان معمولی به جایی برساند که در دور افتاده‌ترین نقاط دنیا از وی الهام گرفته باشند؟ چه چیز می‌تواند استیو جابز را از یک بچه سرراهی به برترین مرد تاجر دنیا و خالق ارزشمندترین شرکت تاریخ تبدیل کند؟

فکر نمی‌کنم چیزی غیر از گرسنه ماندن، بتواند فرصت تبدیل به چیزی که پتانسیل آن را دارید، به شما دهد. به شکستن مرزها ادامه دهید، به تلاش برای رسیدن به بیشتر از چیزی که اکنون هستید و بوده اید، ادامه دهید.

گرسنه بمان دوست من. وقتی زنگ به صدا دربیاید، باید دوباره به داخل رینگ برگردی و شانه به شانه با محدودیت‌هایت بجنگی.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای خوب | Good Content

ارائه دهنده خدمات بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی (Social Media Marketing)، بازاریابی محتوا و تولید محتوا (Content Marketing, Content Writing) و بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) به کسب و کارها و مستقر در کشور ایران است.

شرایط استفاده

کلیه‌ی محتوای این وب‌سایت و همچنین محتوای متعلق به مشتری‌ها، توسط تیم “محتوای خوب” ترجمه یا تالیف میشود، کاملا یکتا بوده و تحت هیچ شرایطی از جای دیگری کپی نمیگردد.
لذا خواهشمندیم در صورت تمایل به استفاده از مطالب رایگان در رسانه خود (سایت، وبلاگ، اپلیکیشن، شبکه‌های اجتماعی، روزنامه، مجله و …)، همراه با ذکر منبع و لینک فعال به GoodContent.ir اقدام فرمایید.
بازنشر مطالب و محتوای غیر رایگان، بدون هماهنگی و عقد قرارداد رسمی، به هر شکل ممنوع بوده و منجر به پیگیری حقوقی و قضایی خواهد بود.
پیشاپیش از حسن درک شما متشکریم.

Copyright © ۲۰۱۶-۲۰۱۹ GoodContent.ir | Full Service Marketing Agency
Email: contact@goodcontent.ir