۱۰ اشتباه رایج استارتاپ‌ها هنگام استخدام

۱- پرسیدن سوالهایی که با عملکرد واقعی آن شغل ارتباط چندانی ندارند. مانند: “چند عدد توپ گلف در یک سرویس مدرسه جا می‌شوند؟” یا “آیا والدین شما تابحال کسب و کاری راه انداخته‌اند؟”

۲- هماهنگ نبودن تیم پرسش کننده در مورد موضوع سوالاتی که قرار است پرسیده شوند. هر شخصی نظر خودش را در مورد معیارهای مناسب بودن متقاضی دارد. در نتیجه قبل از جلسه مصاحبه با یکدیگر بحث کنید، نه بعد از آن.

۳- اجازه بدهید اعضای پنل بررسی، بر اساس نظرات یکدیگر بر سر خوب یا بد بودن متقاضی ها دچار تعصب شوند. انسانها به ندرت با نظر رییس یا شخص بالادستی خود در محیط کاری مخالفت می‌کنند. بهتر است به همه اعضا فرصت یکسان برای اظهار نظر بدهید.

۴- استخدام اشخاص برای نداشتن ضعف و در مقابل استخدام بخاطر داشتن توانمندی بیشتر.

۵- تنها داده ای که بر مبنای آن در مورد صلاحیت افراد تصمیم گیری میشود، موافقت یا عدم موافقت لحظه‌ای است. انسان‌ها بصورت یک طیف از توانایی‌ها عمل میکنند و این شما هستید که باید تشخیص دهید نقاط قوت مورد نیاز شرکتتان در شخص مصاحبه شونده قابل ارتقا هستند یا خیر.

۶- تجربه‌ی کاربری فرد متقاضی در حین مصاحبه شغلی را در نظر نگیرید. سعی کنید یک الگوی بازی‌وار برای تست اینکه تجربه متقاضی در حین مصاحبه به چه صورت باید باشد، داشته باشید.

۷- مصاحبه کننده ها با تاخیر حاضر میشوند. سیاستی را برای آن دسته از کارمندانتان که دیر به مصاحبه میرسند، اتخاذ نمایید تا اگر زیاد این عمل را انجام دادند، از حضور در جلسات مصاحبه شغلی منع شوند.

۸- افراد زیادی با متقاضی مصاحبه می‌کنند. تحقیقات انجام شده در شرکت گوگل نشان می‌دهد اگر متقاضیان برای پذیرش در یک موقعیت شغلی با بیش از ۴ یا ۵ نفر مصاحبه داشته باشند، نتایج گرفته شده در مورد آن شخص از دقت مناسبی برخوردار نخواهند بود.

۹- به گروه مصاحبه‌کننده اطلاعات کافی جهت تصمیم گیری و رتبه بندی سریع، در مورد متقاضی استخدام، داده نمیشود.

۱۰- کسب و کارها ممکن است جای “تجربه” و “نیاز” به افراد جدید را با یکدیگر عوض کنند. مخصوصا وقتی اولین کارمندان شرکت به مشکل بزرگ شدن تیم‌ها برمی‌خورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *