چگونه در وردپرس ارسال مطلب را زمان‌بندی کنیم؟

وردپرس یک ویژگی خیلی کاربردی دارد که بدون نیاز به نصب افزونه (پلاگین) به شما اجازه می‌دهد ارسال یک پست را در آینده زمان‌بندی کنید. این یک ویژگی مفید است که بسیاری از تازه‌واردان به دنیای وردپرس از آن بی‌خبر هستند. این مطلب به شما روش تنظیم زمان ارسال یک مطلب در آینده در وردپرس را آموزش می‌دهد.
 

چرا باید پست‌ها را در وردپرس زمانبندی کنیم؟

 
هر سایتی یک زمان مشخص در روز دارای بیشترین تعداد بازدید است. حال اگر شما در مکانی غیر از مکان جغرافیایی کاربران خود زندگی کنید، دچار مشکل خواهید بود. تصور کنید زمان بیشترین بازدید از سایت شما ساعت ۳ صبح باشد. در اینصورت زمان‌بندی ارسال مطالب در وردپرس بسیار به کارتان خواهد آمد.
 
حالت دیگر این است که شما در تعطیلات یا سفر باشید و نخواهید وبسایت یا وبلاگ‌تان در این مدت راکد بماند. چه راه حلی برای آن دارید؟
ساده است، از ویژگی ارسال پست در آینده استفاده می‌کنید. این قابلیت وردپرس به شما اجازه می‌دهد با آماده کردن محتوای خود قبل از زمان ارسال آن، از خودتان جلوتر باشید. می‌توانید برای یک هفته‌ی شلوغ کاری که در پیش دارید، از پیش مطالب را آماده کرده و آنها را برای انتشار خودکار تنظیم کنید.
 
وقتی مطلب خود را نوشتید، قبل از اینکه روی “انتشار” یا “Publish” بزنید، کافیست بالای همین دکمه را بنگرید، جایی که نوشته شده “انتشار فوری” یا “Publish Immediately”.

 

زمانبندی انتشار مطلب وردپرس قدم اول

زمانبندی انتشار مطلب وردپرس قدم دوم

زمانبندی انتشار مطلب وردپرس قدم سوم

 

گام‌های نشان داده شده در عکس را دنبال کنید و به این طریق پست خود را برای انتشار زمانبندی نمایید.
 
زمانبندی مرتب برای بعضی از کاربران دارای اهمیت است. بعنوان مثال اگر هر روز ساعت ۷:۳۰ صبح مطلب منتشر می‌کنید تا کاربران همراه با خوردن چای بلاگ شما را مطالعه کنند، باید برای حفظ وفاداری آنها به این کار ادامه دهید. اگر ساعت خود را ناگهان عوض کنید، ممکن است آنها سایت دیگری را برای مطالعه در آن زمان انتخاب کنند. همچنین گاهی ممکن است بازدیدکنندگان مشتاق به خواندن مطالب جدید شما باشند، در اینصورت شما به آنها یک زمان مشخص جهت انتظار برای مطلب جدید خواهید داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *